30 Ağustos Kutlaması New Jersey’de

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Türk Sivil Toplum Kuruluşları 30 Ağustos Zafer Bayramını çeşitli etkinliklerle kutladı. Gündüz New Haven’da düzenlenen törenin ardından akşam da New Jersey’de Giresunlular Derneği, Türk Hars Birliği ve Amerika Kemalistler Birliği ortaklaşa bir gece düzenledi.

Bir 30 Ağustos Kutlaması da New Jersey'de

Giresunlular Derneği’nin New Jersey Baverly kentinde bulunan dernek binasında yapılan etkinliğe Derneklerin üyeleri ve çok sayıda Türk katıldı. Programın açılış konuşmasını Amerika Kemalistler Birliği 2. Başkanı Bahar Karakuş yaparken, Türk Hars Birliği Başkanı Aysel Demirkan başta Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri rahmetle andıklarını dile getirerek “Kahraman dedelerimizden aldığımız ruh ve heyacanla, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Demirkan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. * Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle”

Gecede konuşan Giresunlular Derneği başkanı İlhan Kodalak ise Atatürk’ün gösterdiği hedeflere hep birlikte yürüyeceklerini vurgulayarak, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer bayramınız kutlu olsun.” dedi.

Geceye İzmir Marşı ve 10 Yıl marşları damgasını vurdu.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *