Faaliyetlerimiz

Amerika’daki Türklere Yardım Dağıtımi

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi TASC ve Turk Hars Birligi Amerika’daki Türklere yardım dağıtti.

Kirim Turkleri Birligi ile duzenledigimiz Turk Gecesi

Ataturku Anma Gunu

Staten Island, NY’da, Türk Hars Birliği (Türk Kültür Birliği) ve ACAD (Amerika Çağdaş Atatürkçüler Derneği) ile ortak düzenlenen etkinlikte konuşmalar yapıldı. ACAD Başkanı Bahar Karakuş ve Türk Hars Birliğinden de Fatma Şimşek günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

ABD’ye Anadolu’nun Yemek Lezzetini Tanıtacak

Başkanımiz Aysel Demirkan, mutfak kültüründen yoksun Amerika’da Türk mutfağının Anadolu’da yok olmaya yüz tutmuş otantik yemeklerini tanıtmak için kitap yazdı.

8 Mart Kadinlar Gunu Programimiz

Türk Hars (Kültür) Birliği ve Amerika Çağdaş Atatürkçüler Derneği, 9 Mart Cumartesi akşamı, Dünya Kadınlar Günü kutlama programı düzenledi. Staten Island, NY’da Türk Hars (Kültür) Birliği binasında gerçekleşen kutlamaya çok sayıda davetli ve Amerika’daki Türk toplum kuruluşu temsilcileri katıldı

32. Turk Yuruyusumuz

Türk Hars Birliğinden 88. Yıl Balosu

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde ilk kurulan Türk Sivil Toplum Derneği olan Türk Hars Birliği 88. kuruluş yıldönümünü bir balo ile kutladı. New York Staten Island kentinde bulunan Crystal Room’da düzenlenen baloya Dernek yönetimi ve davetliler katıldı.

30 Ağustos Kutlaması

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Türk Sivil Toplum Kuruluşları 30 Ağustos Zafer Bayramını çeşitli etkinliklerle kutladı. Gündüz New Haven’da düzenlenen törenin ardından akşam da New Jersey’de Giresunlular Derneği, Türk Hars Birliği ve Amerika Kemalistler Birliği ortaklaşa bir gece düzenledi.

Türk Hars Birliğinden Bir ilk

Amerika’da St Pattrıck Günü etkinliğine Türk Hars Birliği Derneği üst düzey yöneticileri ile katılarak bir ilki gerçekleştirdi.

Türk Hars Birliği 86’ıncı Yaşını Kutladı

Atatürk’ün onayı ile kurulan ve Amerika’da en eski Türk derneği özelliğini taşıyan Türk Hars Birliği, New York’ta 86’ıncı yaşını kutladı. Amerikalıların da büyük ilgi gösterdiği gecede konuşan Başkan Aysel Demirkan, “Bu ülkede dün işçi olan Türklerin, bugün işveren konumuna gelmiş olması sevindiricidir” dedi.

Share