Ramazan Bayraminiz Kutlu Olsun

Hep birlikte Büyük bir manevi huzurla idrak ettiğimiz Ramazan ayının ardından, mübarek bayram günlerine de ulaşmanın mutluluğunu 6 Subat Depreminin 11 ilimizi etkilemesi ve verdigimiz canlarimiz nedeniyle buruk yaşıyoruz.

Bayramlar sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü bağlarının güçlendiği; insanlar arasındaki birlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği; dargınlık ve kırgınlıkların yerini barış ve muhabbete bıraktığı özel günlerdir. Türk Hars Birligi olarak depremin ilk gününden itibaren baslattigimiz yardimlar Ramazanda da devam etmektedir. Gerek yönetim Kurulunda bulunan her arkadaşımla birlikte ve gerekse üyelerimiz ve Amerikadaki Türk toplumunun vermis oldugu yardimlari depremzedelere, binlerce aileye gıda yardımı , nakdi yardımlar ve kira yardımlarını, fitre ve zekatlarini ulastirmanin mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu özel günlerde depremzedelere yardim etmemiz biz Amerikada yasayan Türk toplumunun en önemli sorumluluğundan biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin basina gelen deprem felaketinin bir daha yasanmamasini diliyor, vefat eden vatandaslarimiza rahmet,yaralı olarak kurtulanlara acil şifa ve depremzede vatandaslarimiza gecmis olsun dileklerimizi sunuyor, bu mübarek günlerin basta ulkemiz olmak üzere insanlığa huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Doç. Dr. Tubay Gel Emrebaş

Türk Hars Birliği Basın Sözcüsü

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *