15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

Bundan tam beş yıl önce, Anavatan Türkiye’mizde alçak ve satılmış eller, karanlık yüzleri ile birlikte işgal planı devreye sokarak kalkışma içerisinde bulundular. Ama unuttukları bir şey vardı. Türk Milleti makus talihini kırma ve şanlı direnişler sergileme noktasında tarihsel köklerine dönebilme becerisini hep gösteregelmiş asalete sahiptir. 

İstiklal Ruhu’nun yeniden canlandigi, hürriyetimizin sigortası olan 15 Temmuz gecesi, halkımızın ortaya koyduğu destansı mücadele her daim gururla hatırlanacaktir. 

Bizler, kurşunlara karşı göğüs geren, tanklara meydan okuyan, canlarını Allah’a teslim edip, bu vatanı hainlere teslim etmeyen, İlhan Varank’lari, Ömer Halisdemir’leri asla unutmayacağız.

 251 Şehit, 251 çift göz kapandı hayata. 251 ananın hıçkırıkları karıştı toprağa. 251 baba ağladı evladına. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu şanlı mücadelede, ölümü öldüren 251 şehidimizi her daim şükran ve minnetle anmaya devam edeceğiz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettigi Türkiye’mizin bir daha böyle karanlık günler yaşamamasını dileyerek, kahraman 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle aniyor, kahraman gazilerimize ve o gece hainleri kısa sürede etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Türk Hars Birliği olarak; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nünü kutluyoruz.

Newyork Baskonsoloslugu`nun duzenleyecegi 15 Temmuz Sehitleri anma programina Turk Hars Birligi olarak idari heyetimiz katilacaktir.

Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun.

Doç. Dr. Tubay Gel Emrebaş

Türk Hars Birliği Basın Sözcüsü

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *